We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

۵ عنصر پیشنهادی برای رهبری موفق

چند وقت پیش مطلبی از کوین کروز، نویسنده کتاب “رهبران موفق قانونی ندارند” می خوندم که با یه مقایسه کوچیک با فضای کسب و کار در ایران و تجربه چند ساله مدیریتی و رهبری که داشتم، می تونم اونها رو بعنوان عناصر رهبری موفق ذکر کنم:
۱٫ پات روی زمین باشه؛
رهبران موفق پاشون رو زمینه و از تاکتیک ها و روش های دنیای واقعی استفاده می کنن. مدیران و رهبران زیادی می بینیم که همیشه درحال پرواز رو ابرا هستن و فرسنگ ها از دنیای واقعی کسب و کار خودشون یا ویژگی های محیط بیرونی و اکو سیستمی که توش نفس می کشن دورن.
۲٫ “فرهنگ” رو در اولویت قرار بده؛
اولین اولویت هر تیمی، سلامت فرهنگی اونه. کاغذبازی، فرایندهای کاری، نمودارها و … همه قابل آموزش هستند و بموقع یاد داده میشن. مراقب فرهنگ باشید که ایجادش زمان بره و حفظش سخت و از دست دادنش سریع و آسونه.
۳٫ معجزه گفتگو رو فراموش نکن؛
رهبران موفق قواعد و قوانین زیادی ندارن و بیشتر گفتگو می کنند. بهترین قوانین از دل گفتگو در میان. با هم بیشتر حرف بزنید و تا می تونید با تیماتون گفتگو داشته باشید؛ معجزه می کنه.
۴٫ بر نقاط قوت تمرکز کن؛
رهبران موفق روی نقاط قوت متمرکز هستن. براساس مطالعات گالوپ، سازمان هایی که رویکرد قوت محور دارن ۱۰ تا ۱۹ درصد فروش بیشتر، ۱۴ تا ۲۹ درصد افزایش سود، ۳ تا ۷ درصد رضایت مشتری بالاتر و ۲۲ تا ۵۹ درصد مخاطرات شغلی کمتری رو تجربه می کنن.
۵٫ المان های فرهنگی بساز؛
برای رهبری موفق از نمادهای فیزیکی بعنوان المان های فرهنگی استفاده کنید. تو همه سازمان ها می بینیم که ارزش های سازمانی رو فقط داخل یه قاب در لابی یا اتاق مدیرعامل قرار دادن! این بدترین روش جا انداختن ارزش ها و فرهنگهاست. به یه نمادی مثل یک مجسمه و یا چیزی شبیه به این میشه فکر کرد. واقعا تاثیرش غیرقابل مقایسه است.

دیدگاه “۵ عنصر پیشنهادی برای رهبری موفق”

  1. نکات جالبی بود

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
*

19 − 3 =