We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

چرا «تغییر» در سازمان‌های امروزی اجتناب ناپذیر است؟

ایجاد تغییر سخته. چه در جامعه باشه، چه سازمان و چه …

به این دلیل که ما تمایل نداریم از منطقه امنی که در اون قرار گرفتیم خارج بشیم اما گاهی برای بقا و رشد و پیشرفت مجبوریم تغییر کنیم. ایجاد تغییر در سازمان های بزرگ و سنتی کار بسیار دشواریه، چون بدنه سنگین مجموعه به یک مدل کاری مشخص و روتین خو گرفته و تغییر عادت و روندهای کاری بسیار سخته و معمولاً در برابر تغییر مقاومت زیادی از خودش نشان میده. در این شرایط بهترین کار اینه که چالش‌های پیش رو را فرصت ببینیم، اساساً اگر چالش را به شکل تهدید نگاه کنیم طبیعتاً مثل تهدید باهاش برخورد می‌کنیم و این رویکرد نه تنها تغییر مثبت ایجاد نمی کنه بلکه شرایط را پیچیده‌تر و سخت‌تر میکنه.

مثال های زیادی در دنیا وجود داره که میشه ازشون درس گرفت. زمانی که تنها دو ماه تا ورشکستگی کامل اپل باقی مونده بود، استیو جابز با ایجاد تغییرات بنیادین و علی رغم مقاومت‌های زیادی که در بدنه سازمان اپل بود تونست اپل رو نجات بده و امروز ارزش برند اپل فارغ از دارایی های ملموسش ۲۳۴ میلیارد دلاره و این موفقیت بدون ایجاد تغییر مسیر نبود.

تغییر در سازمان لزوماً از لایه مدیران ارشد شروع نمیشه بلکه کارمندان و کارشناسان در لایه‌های پایین تر سازمان با میلیون‌ها گام کوچک و موثر می تونند در نهایت تغییر بزرگ مورد نظر را در سازمان رو ایجاد کنند.

برای ایجاد تغییر باید تلاش کنیم سازمان، استراتژی جدید رو درک و با آن زندگی کنه. نیروهای جدید می‌تونند مثل خون تازه وارد رگ های سازمان بشن و به پیاده‌سازی تغییر کمک کنن. تعیین شاخص های ارزیابی عملکرد میتونه راهگشا باشه و به کمک این شاخص ها میشه میزان تحقق اهداف رو اندازه‌گیری کرد. “اساسا چیزی رو که نشه اندازه‌گیری کرد نمیشه مدیریت کرد”

ما در تیپاکس در حال گذار از یک سیستم سنتی به یک سیستم مدرن بر پایه فناوری هستیم و در مدت کوتاهی تغییرات بنیادین زیادی در فرآیندهای کاری تیپاکس صورت گرفته.

خوشبختانه خانواده تیپاکس با درک ارزش ها و استراتژی جدید سازمان در حال گام نهادن به نسل جدید کوریر سرویسه و امیدواریم بتونیم در مبحث “تغییر و تحول” الگویی برای سایر کسب و کارها باشیم.

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
*

10 − 8 =