We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

همراه با بسته‌های پستی

هرچه تجارت الکترونیک رشد و توسعه بیشتری پیدا می کند، ذی نفعان و شرکتهای حمل و نقل و جابجایی بیشتر به دنبال راهکارهایی می گردند که بتوانند عملکرد رهگیری بسته های پستی و رصد آن را بهبود بخشند. در این میان راه حل های متنوعی پیشنهاد شده است که از میان آنها می توان به سنسورهای اینترنت اشیا، پلتفرم های رهگیری و ردیابی و شیوه های اتوماسیون جمع آوری اطلاعات اشاره کرد.

امروزه بسیاری از شرکتهای حمل و نقل و جابجایی، پس از پشت سرگذاشتن زمان نسبتا چشمگیر درکسب دانش و پیشرفت های فنی در زمینه ردیابی بسته های پستی، توجه خود را معطوف به حوزه های جمع آوری دیتا در زمینه حمل و نقل کرده اند که شامل اطلاعات مربوط به حرکت، موقعیت و گلوگاه‌های ترانزیتی می باشد و اپراتورها در تلاش هستند تا روش های بهره برداری و استخراج این اطلاعات متنوع را پیدا کنند.

در واقع آنچه امروزه حائز اهمیت می باشد جمع آوری اطلاعات بسته ها به اتوماتیک ترین حال ممکن با استفاده از ابزارهای متنوعی مانند RFID و تکنولوژی بلوتوث به منظور تولید محصولات و دانش جدیدتر است. به عنوان مثال برخی از شرکت ها از یادگیری ماشینی در فرآیند ردیابی بسته به گونه ای استفاده می کنند که به شرکت ذی نفع این امکان را می دهد که میزان تماس های ورودی به مرکز پشتیبانی مشتریانش را در زمان ارسال بسته ها پیش بینی کند. همچنین در نمونه دیگری، شرکت با استفاده از سیستم GPS گوشی های همراه مشتریانش می تواند پیش بینی کند مشتری چه زمانی در منزل نیست و زمان مناسب تری را برای تحویل بسته به مشتری تعیین کند.

نمونه جالب دیگری که می توان نام برد شرکت Hanhaa است که از فناوری اینترنت اشیا به منظور ارائه سرویس ParceLive استفاده می کند. سرویس نامبرده می تواند به شرکت های حمل ونقل این امکان را بدهد که اطلاعات دقیقی درباره حرکت، موقعیت، و امنیت بسته های پستی داشته باشند، همچنین این سرویس می تواند اطلاعات قابل سنجشی درباره هرگونه خسارت، تاخیر و یا آسیب به بسته های پستی در طی فرآیند نقل و انتقال ارائه دهد. این شرکت همچنین به منظور تکمیل سرویس خود در کنار ردیاب و ابزارهایی که در اختیار مشتریانش قرار می دهد، طیف گسترده ای از اقدامات عملیاتی شامل برگشت و شارژ مجدد را تامین می کند.

بر اساس آمارهای بدست آمده از محققان پست و لجستیک، ۸۶ درصد از مشتریان معتقد هستند که سیستم تحویل بسته نقش مهمی در تجارت الکترونیک دارد و ۷۰ درصد از مشتریانی که تجربه بدی در این قسمت از خرید خود دارند، از خرید مجدد از آن شرکت خودداری می کنند. این بدین معناست که بهبود رضایت مشتریان نقش کلیدی در صنعت تجارت الکترونیک بازی می کند. پس هر چه سیستم ردیابی بسته کارآمدتر باشد رضایتمندی بیشتری با خود به همراه خواهد داشت و همین خود می تواند به عنوان مزیت رقابتی یک سازمان محسوب شود.

در پایان، گرچه امروزه استفاده از سیستم های رهگیری در حال رشد است اما واقعیت این است که یک سیتم کارآمد نیازمند برنامه های قوی برای اجرا و انجام می باشد که بتواند داده‌های درست را به شیوه ای کارآمد و مقرون به صرفه جمع آوری و بهره برداری کند.

منبع: سایت تی‌تک/ ترجمه از مجله Parcel and Postal Technology سپتامبر ۲۰۱۹

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
*

سه + پنج =