We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

لذت انجام کار غیرممکن

«خوگر» در ابتدا محدود به یه ایده در زمینه توزیع کالا در سراسر کشور می‌شد و قرار بود با امکاناتی که مجموعه در اختیار داشت، کارش رو شروع کنه. اون زمان مهندس کاشانی مدیرعامل شرکت اُکتیران بود و توی صنعت مبلمان (خصوصاً اداری) فعالیت داشت. یکی از مواردی که مدام مهندس به اون اشاره میکرد این بود که کشور ما توی حوزه توزیع مبلمان، دریافت نمایندگی و میزان اعتباراتی که برای این کار لازمه، ضعف‌های عمده‌ای داره. بنابراین از اونجا که من سالها در حوزه لجستیک کار کرده بودم با ایشون ایده ادغام این دو صنعت رو مطرح کردم تا در نهایت مجموعه‌ای ایجاد کنیم که فروش و پخش مبلمان (اداری و منزل) رو به صورت آنلاین برعهده داشته باشه .

خاطرم هست توی سالهای ۹۲-۹۱ هنوز چندان موضوع خرید اینترنتی مطرح نبود و مردم به فروشگاه‌های آنلاین عادت و اعتماد نداشتند؛ حالا تصور کنید توی چنین جامعه‌ای می‌خواید مبلمان آنلاین بفروشید!
قطعاً که یه ریسک بزرگ بود چون همه ما عادت داریم وقتی میخوایم انقدر هزینه کنیم، از نزدیک جنس رو ببینیم و راحتی و کیفیتش رو به صورت حضوری بسنجیم. اما به هر حال ما این ریسک رو به جون خریدیم و تصمیم گرفتیم پلتفرممون رو طوری طراحی کنیم که کالاها مستقیماً از فروشنده به دست مصرف کننده برسه.
کارهای اولیه شکل‌گیری «خوگر» و راه‌اندازی سایت اون تا اوایل سال ۹۴ طول کشید. توی این مدت ما بارها با مشکلاتی مثل کمبود بودجه و نبود یه تیم کارآمد مواجه بودیم و حتی تا تعطیلی پروژه هم پیش رفتیم. از طرف دیگه هنوز اون مشکل ابتدایی وجود داشت؛ مردم باور نمی‌کردند که میتونن مبلمان خونه یا دفتر کارشون رو به صورت آنلاین خریداری کنند و فروشنده‌ها هم معتقد بودند این کار نشدنیه اما همین انجام کار غیرممکن انگیزه ما رو برای ادامه مسیر بیشتر می‌کرد.
ما اون زمان تمرکزمون رو کاملاً روی مباحث فنی سایت و افزایش تعداد ورودی‌ها براساس سرچ گوگل گذاشتیم که حقیقتاً کار دشواری بود چون موضوع SEO چندان در کشور باب نبود و تعداد کمی از شرکت‌ها و افراد توی این زمینه فعالیت می‌کردند. به هر حال بعد از نزدیک به دو سال فراز و نشیب‌های بسیار، تونستیم در سال ۹۶ سایت «خوگر» رو توی موتورهای جستجو در رتبه‌های اول بیاریم. بعد از اون ما سعی کردیم کار رو توسعه بدیم و به نوعی برای کالاهای صنعت مبلمان یه قیمت مرجع تعیین کنیم؛ چیزی که تا اون زمان اصلا وجود نداشت و توی بازار هر فروشنده‌ای، هر قیمیتی که می‌خواست به مشتری می‌داد.
از همین سال بود که ما سرمایه‌گذاری بیشتری روی «خوگر» کردیم و تلاش کردیم تا با کمک امیر اسفندیاری مدیر عامل خوگر، کار رو توسعه بدم و به وسیله یه سری تبلیغات محدود اما خلاقانه، جا پامون رو توی این حوزه محکم‌تر کنیم. خوشحالم که امروز با حمایت همه کسانی که در «خوگر» به نوعی دخیل بودند، با افتخار میتونم بگم که ما تا پایان سال ۹۸ موفق شدیم ۱۰۰ هزار کالا رو به ۶۰۰ شهر کشور ارسال کنیم.

دیدگاه “لذت انجام کار غیرممکن”

  1. عالی
    موفق باشید

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
*

1 × 4 =