We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد

در نشستی که در روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه ۹۸ در آن حضور داشتم، به همراه مدیران تیپاکس بعنوان نماینده ای از هزاران تیپاکسی آمادگی این شرکت را برای ادامه همکاری به عنوان همراه لجستیکی هلال احمر و عقد تفاهم نامه های لازم برای ارائه خدمات در شرایط غیر بحرانی به این نهاد را اعلام کردم. 

جناب نصیری، رئیس جمعیت داوطلبان هلال احمر نیز با تقدیر از تیپاکس برای ارسال رایگان کمک های مردمی، نشان یادبودی را اهدا کردند که با مصرع شعری از سعدی که به درستی نشان دهنده ماموریت این جمعیت است مزین شده بود، که ” بنی آدم اعضای یک پیکرند”.

ما در تیپاکس به عنوان اولین پست خصوصی ایران و با ماموریت ارسال سریع، دقیق و ایمن مرسولات، کمک به آسیب دیدگان حوادث را بخشی جدایی ناپذیر از مسئولیت اجتماعی خود می دانیم.

 ما به دنبال ایجاد نقشی فعال در توسعه پایدار اجتماعی کشور و در تلاش برای کمک رسانی به هلال احمر در روزهایی هستیم که لزوما حادثه ای در آن پیش نیامده و شرایط بحرانی نیست. فعالیت هایی که مصداق واقعی علاج حادثه قبل از وقوع آن هستند.

 در همین راستا، ما تیپاکسی ها و تمامی نمایندگی های تیپاکس سراسر کشور با سازمان داوطلبان هلال احمر همراه می شویم. نماینده ها و تیپاکس یاران ما، آموزش می بینند و بخش های مهمی از زنجیره تامین کمک های انسان دوستانه خواهند بود.

 به این ترتیب هر نمایندگی تیپاکس مانند یک پایگاه کوچک هلال احمر در مواقع عادی غیر بحرانی با ارسال بسته های مورد نیاز هلال احمر به شهرها و مکانهای مورد نظر، پیش از رخ دادن حادثه همراه این جمعیت مردمی است.

چه بسا وجود جعبه کمک های اولیه در یک روستا، اقلام خوراکی و حیاتی در یک انبار هلال احمر یا هر مرسوله ای که پیش از وقوع حادثه در یک منطقه مورد نیاز هستند بتواند تا حد زیادی از خسارات وارده در زمان بحران بکاهد.

به خوبی به یاد دارم که در سیل کرمانشاه و گلستان امکان رساندن کمک های مردمی به دلیل شرایط جاده ها تا چندین روز با مشکل روبرو بود. همه راه ها بسته بود و مردم و ارگانها نمی توانستند اقلام حیاتی مورد نیاز را به سیل زدگان برسانند. در چنین روزهایی بود که همه انگشت حسرت می گزیدیم که ای کاش امکانات بیشتری در محل و شهرهای نزدیک وجود داشت تا خسارات جانی و مالی کمتری رخ دهد.

 مسئولیت های اجتماعی زیادی می تواند برای یک شرکت تعریف شود. کمک های انسان دوستانه در شرایط بحرانی، کمک به خیریه های حمایت از بیماران، ساختن خانه و مدرسه سازی و هزاران راه نرفته برای چنین فعالیت هایی وجود دارد. اما به گمان من نزدیک بودن ماموریت یک نهاد یا شرکت با نوع مسئولیت های اجتماعی در این ماجرا تاثیر بسزایی دارد.

 آیا تا بحال به مسئولیت های اجتماعی که پیش از رخداد یک حادثه قابل انجام باشند فکر کرده اید؟ تاثیر این فعالیت ها را بر بهبود وضعیت اجتماع و توسعه پایدار چگونه ارزیابی می کنید؟

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
*

2 × 1 =