We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

داستان برند مهان پوش

دو موضوع من رو هیجان‌زده میکنه؛ شروعِ کارهای تازه و توانایی‌های گروهی.
«مهان پوش» هم از این قاعده مستثنی نیست…
علاقه من به صنعت مُد باعث شد که سال ۹۲ با یه برند اروپایی مذاکره کنیم و براش کلی زیرساخت چیدیم اما یک مرتبه ورق برگشت و اوایل سال ۹۵ ماجرای تحریم‌های ایران بالا گرفت. اون برند هم بخاطر چند صد شعبه‌ای که توی امریکا داشت، حاضر نشد همکاریش رو با ما ادامه بده.
وقتی میزنن زیر میز بازی یعنی عمق فاجعه!
چند روزی گیج بودیم و باورش برامون سخت بود اما چاره‌ای هم نداشتیم که بپذیریم. با حسام هندسی (مدیرعامل مهان‌پوش) روی دارایی‌هامون تمرکز کردیم.
دارایی فقط پول نیست!
اتفاقاً در خرده‌فروشی‌ها، جا افتادن دانش و ارتباطات حرف اول رو میزنه. ما با این سرمایه و نیروهای انسانی که داشتیم، تونستیم با برند انگلیسی Lion Of Porches که در پرتغال تولید میشه، وارد مذاکره بشیم و قرارداد ببندیم.
اتفاقاً Lion of Porches به سلیقه من نزدیک‌تره؛ شیک اما غیررسمیه و جامعه هدفش طبقه متوسط رو به بالاست.جالبه که خیلی زود تونستیم مشتریان وفادارِ خودمون رو پیدا کنیم.
این کار جرأت میخواست!
ارتباطات این مدت و تجربه بیشترمون به ما جسارت اینو داد که سراغ یه برند دیگه هم بریم؛ Pepe jeans اسپانیایی که اون زمان هفتمین برند مطرح جین در دنیا بود و دریافت نمایندگی‌اش میتونست به اندازه خودش برای ما جذاب باشه. بعد از ۶ ماه مذاکره بالاخره به تفاهم رسیدیم و برای شعبه هاش همون فروشگاه‌هایی رو در نظر گرفتیم که در پروژه شکست خورده اول، اجاره کرده بودیم. ظرف ۶ ماه، ۴ شعبه Pepe Jeans افتتاح شد و همزمان با Pepe Jeans یه ایده تازه به ذهنمون رسید؛ برندی برای بچه‌ها که توی رشدشون مفید باشه. با تحقیق به Pablosky رسیدیم؛ کفش بچه‌گانه‌‌ای که با تأیید پزشکان ارتوپد طراحی میشه و از حیث سلامتی رتبه اول دنیاست. همین چند روز پیش تولد سه سالگی Pablosky در ایران بود.
در کل«مهان پوش» یه تجربه تازه است که از تولد تا امروز چالشهای زیادی داشته؛ از تغییر قیمت ارز گرفته تا محدودیت واردات و حالا هم شیوع کرونا. توی فروردین و اسفند برخلاف انتظارمون از فروش نوروزی، کسی دل و دماغ نداشت که سراغ خرید پوشاک بره.فروشگاههامون بسته شدند و ما موندیم و مخارجی که به عهده شرکت و سازمان بود. تیم «مهان پوش» مثل همیشه حرفهای عمل کرد و به جای پذیرش شکست، از فرصت قرنطینه برای تمرکز روی برند داخلیمون استفاده کرد؛ برند به روزی که طراحیهای اولیهاش اروپاییه و قراره در ایران تولید بشه.

درباره این پروژه تازه بیشتر مینویسم…

دیدگاه “داستان برند مهان پوش”

  1. اوه عالیه
    آخرش چیزیو نوشتین که دلم میخواست بشنوم!

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
*

4 × یک =